Generuj leady B2B

Narzędzie do pozyskiwania leadów B2B w Twojej firmie

Testuję za darmo
Image of laptop
Image of mobile phone
Generuj leady B2B

Generuj leady B2B szybciej niż poprzez email marketing, wystarczy jedno kliknięcie

Śledź zainteresowania leadów B2B

Śledź zainteresowania leadów B2B i dowiedz się, co zrobić, żeby zmienić ich w klientów

automatyczne scenariusze wygrzewania leadów B2B

Twórz własne automatyczne scenariusze wygrzewania leadów B2B

zwiększaj powracalność na stronę

Monitoruj czas ostatniej wizyty i automatycznie zwiększaj powracalność na stronę

63% marketerów twierdzi, że generowanie leadów B2B oraz ruchu na stronie stanowi dla nich główne wyzwanie. A aż 80% respondentów przyznaje, że ich działania w tym zakresie są efektywne jedynie w niewielkim stopniu.

Pozyskiwanie leadów B2B odbywa się dziś w przeważającej części w Internecie. W czasach transformacji cyfrowej większość klientów biznesowych można odnaleźć właśnie w sieci. Pojawia się pytanie - jak pozyskać leady sprzedażowe w dobie wszechobecnej konkurencji?

Przepisów na sukces jest wiele, a jednym z nich może być wykorzystanie PushPushGo - platformy pozwalającej na **tworzenie i wysyłkę notyfikacji web push. **

Łatwa automatyzacja, bez udziału IT

Testowanie wielu scenariuszy na raz

Odporne na AdBlock, bez cookies

Testuj całkowicie za darmo przez 30 dni

Testuję za darmo

Dlaczego PushPushGo?

20%

wskaźnika klikalności

CTR web push jest 5 razy wyższy niż w przypadku newslettera

5%

wskaźnika zapisów

zbudujesz własną bazę odbiorców 2 razy szybciej niż poprzez email

80%

użytkowników internetu

wysyłaj powiadomienia na ekrany komputerów i urządzeń mobilnych

10%

wzrostu konwersji

nawet o tyle podniesiemy konwersję w Twoim e-sklepie lub na stronie www

Referencje

PushPushGo i generowanie leadów B2B

Dlaczego mówimy o rewolucji w kontekście pozyskiwania leadów sprzedażowych dzięki wykorzystaniu PushPushGo? Choć powiadomienia web push mają podobne funkcje do e-mail marketingu, są dużo bardziej skuteczne - ich CTR sięga nawet 20%.

Ich przewagą jest przede wszystkim łatwość zapisu. Aby zacząć otrzymywać powiadomienia, wystarczy jedno kliknięcie. To znacznie szybszy sposób na budowę bazy odbiorców B2B, niż w przypadku email marketingu. Ponadto, użytkownicy nie muszą podawać żadnych danych osobowych.

Zintegrowanie powiadomień ze stroną i systemem CRM daje ogromne możliwości personalizacji komunikatów. Dzięki PushPushGo możesz wysyłać masowe kampanie, ale także skorzystać z funkcji marketing automation.

pozyskiwania leadów sprzedażowych

Aby rozpocząć skuteczne pozyskiwanie leadów biznesowych z PushPushGo wystarczy założyć konto na platformie, podając podstawowe dane.

Następnym krokiem jest dodanie jednej linijki kodu integracyjnego do Twojej strony, dzięki czemu system będzie mógł zbierać dane o osobach odwiedzających Twoją witrynę. Ważne, abyś przed startem działań wiedział już jakie są Twoje cele, oczekiwania grupy docelowej i w jaki sposób chcesz się z nią komunikować.

Dzięki integracji z PushPushGo zyskasz dostęp do pełnej analityki tego co odwiedzający Twoją stronę na niej przeglądali, jakich informacji poszukują i jak często wracają. Pozwoli Ci to stworzyć serię automatycznych scenariuszy lead nurturingowych, które przygotują Twoje leady B2B do zawarcia transakcji, przy użyciu odpowiednich treści.

skuteczne pozyskiwanie leadów biznesowych

Magia marketing automation podczas pozyskiwania leadów sprzedażowych

Skrzynki odbiorcze internautów pękają w szwach od ofert współpracy i newsletterów. Większość reklam nie wyświetla się w ogóle, bo wszyscy dawno zainstalowali już AdBlocki. Jak zatem dotrzeć do współczesnych leadów B2B? Za pomocą spersonalizowanych komunikatów.

Automatyzacja procesu pozyskiwania leadów B2B z PushPushGo pozwala na wysyłkę powiadomień web push w zależności od konkretnych akcji wykonanych przez danego subskrybenta na Twojej stronie.

Za pomocą PushPushGo możesz nie tylko z łatwością budować bazę subskrybentów, ale także podtrzymywać relacje z potencjalnymi i obecnymi klientami. Dzięki temu możesz przeprowadzić ich przez wszystkie etapy lejka sprzedażowego - przy użyciu jednego narzędzia!

Aby otrzymywać powiadomienia użytkownicy nie muszą być na Twojej stronie ani nawet mieć otwartej przeglądarki (może działać w tle). Co więcej, mogą oni wtedy przeglądać strony konkurencji! Taką okazję po prostu głupio zmarnować.

Automatyzacja procesu pozyskiwania leadów B2B

Testuj całkowicie za darmo przez 30 dni

Testuję za darmo

Jak pozyskiwać leady sprzedażowe z PushPushGo?

Używając notyfikacji web push, możesz z łatwością wysyłać komunikaty sprzedażowe do bazy wygenerowanych leadów B2B. Sam zdecydujesz, czy wolisz się skupić na ręcznych wysyłkach do wybranych segmentów w oparciu o ich zainteresowania czy jednak wybierzesz kampanie marketing automation. Jak skutecznie korzystać z notyfikacji web push?

1

Formularz zapisu idealny dla B2B.

Potencjalni klienci B2B niechętnie dzielą się swoimi adresami email w formularzach internetowych, ze względu na obawę przed spamem i nachalnymi sprzedawcami. Web push rozwiązuje ten problem, ponieważ nie wymaga podania żadnych danych. Kilkoma kliknięciami zaprojektujesz formularz zapisu zachęcający do subskrypcji Twoich powiadomień. Podkreśl zalety płynące z dołączenia do grona Twoich odbiorców, takie np. dostęp do unikalnych raportów tylko dla subskrybentów. Możesz także poinformować, jak często chcesz się komunikować za pomocą notyfikacji i oczywiście, że w każdej chwili odbiorca może z nich zrezygnować. Pomoże Ci to zdobyć jego zaufanie.

2

Wiadomość powitalna, która skłoni do działania.

Wyślij powitalną wiadomość, aby podziękować za subskrypcję lub przesłać obiecane w formularzu zapisu materiały contetowe. Może to być także okazja do zaoferowania rabatu na Twoje produkty lub usługi - miły gest na pewno wywoła pozytywne wrażenie i może skłonić np. do spontanicznej prośby w kontakt czy wycenę.

3

Skuteczny proces lead nurturing, dzięki angażującym treściom.

Dziel się wartościowym contentem na tematy powiązane z branżą, w której działasz. Nie sprzedawaj od razu - najpierw daj swoim odbiorcom coś oprócz samego produktu czy usługi. Automatyzacja pozwali Ci na wysłanie powiadomień promujących dane treści do osób zainteresowanych konkretną tematyką.

4

Zachęcaj do powrotu na Twoją stronę.

Jeśli dany użytkownik dawno nie pojawił się na Twojej stronie - możesz zachęcić go do powrotu, dając rabat na ostatnio wyświetlane produkty lub usługi. W procesie pozyskiwania leadów biznesowych musisz liczyć się z tym, że potencjalni klienci sprawdzają także propozycje Twojej konkurencji, a proces decyzyjny nie kończy się na zapoznaniu się z ofertą jednej firmy. Jeżeli po upływie pewnego czasu znowu dasz się zauważyć potencjalnym klientom, może wywołasz impuls do zakupu.

5

Komunikuj się ze swoimi odbiorcami wtedy, kiedy przeglądają Twoją witrynę.

Możesz wysłać automatyczne notyfikacje przykładowo z promocją obowiązującą tylko osoby, które tego dnia odwiedziły stronę, lub zaoferować pomoc w wyjaśnieniu wątpliwości. Kiedy użytkownik jest obecny na Twojej stronie, prawdopodobnie oznacza to, że w danym momencie jest zainteresowany Twoimi produktami lub usługami. To zatem idealny moment, aby nawiązać interakcję i zwiększyć szanse na pozyskanie leadów B2B.

W generowaniu leadów B2B bardzo istotny jest również odpowiedni czas wysyłki oraz dobranie adekwatnego komunikatu dla grupy docelowej. Możesz tworzyć rozmaite scenariusze wysyłania powiadomień oraz dzielić bazę odbiorców na wiele sposobów dodając poszczególnym leadom odpowiednie tagi. Dzięki optymalizacji czasu wysyłki powiadomienia zostaną wysłane zgodnie ze strefą czasową Twojego odbiorcy, zwiększając Twoją szansę na sukces sprzedażowy.

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Twoje ewentualne wątpliwości dotyczące pozyskiwania leadów B2B za pomocą PushPushGo. Jeżeli wciąż masz jakieś pytania lub chcesz, żebyśmy Ci pomogli wdrożyć PushPushGo na Twojej stronie, skontaktuj się z nami pod adresem: support@pushpushgo.com. Do usłyszenia!

W generowaniu leadów B2B

Testuj całkowicie za darmo przez 30 dni

Testuję za darmo