Stosuj lead nurturing i zwiększaj sprzedaż

Narzędzie lead nurturing dla Twojej strony internetowej

Testuję za darmo
Image of laptop
Image of mobile phone
Generuj leady szybciej

Generuj leady szybciej niż poprzez email marketing, wystarczy jedno kliknięcie

Śledź zainteresowania leadów

Śledź zainteresowania leadów i dowiedz się, co zrobić, żeby zmienić ich w klientów

 automatyczne scenariusze wygrzewania leadów

Twórz własne automatyczne scenariusze wygrzewania leadów

automatycznie zwiększaj powracalność na stronę

Monitoruj czas ostatniej wizyty i automatycznie zwiększaj powracalność na stronę

Skoro tu jesteś, zastanawiasz się pewnie, jak zamieniać pozyskane leady w płacących klientów. Odpowiedzią jest oczywiście lead nurturing - ale to już raczej wiesz.

Prawdopodobnie szukasz narzędzia, które pomoże Ci w prowadzeniu działań lead nurturingowych? Świetnie - znalazłeś. Scrolluj dalej, a dowiesz się, jak dzięki powiadomieniom web push zachęcić pozyskane leady do sfinalizowania transakcji.

Łatwa automatyzacja, bez udziału IT

Testowanie wielu scenariuszy na raz

Odporne na AdBlock, bez cookies

Testuj całkowicie za darmo przez 30 dni

Testuję za darmo

Dlaczego PushPushGo?

20%

wskaźnika klikalności

CTR web push jest 5 razy wyższy niż w przypadku newslettera

5%

wskaźnika zapisów

zbudujesz własną bazę odbiorców 2 razy szybciej niż poprzez email

80%

użytkowników internetu

wysyłaj powiadomienia na ekrany komputerów i urządzeń mobilnych

10%

wzrostu konwersji

nawet o tyle podniesiemy konwersję w Twoim e-sklepie lub na stronie www

Referencje

Lead nurturing: definicja i strategia

Zatrzymajmy się na chwilę przy podstawach. Lead nurturing dawno przestał ograniczać się do rozmów i spotkań z potencjalnymi klientami. Dziś, w dobie internetu i e-commerce, są to przede wszystkim działania z zakresu marketing automation - śledzenie zachowań użytkowników w sieci i docieranie do nich we właściwym czasie z jak najbardziej spersonalizowanymi komunikatami.

Gdy ustalisz, czym jest lead nurturing dla Twojego biznesu, możesz przejść do opracowywania strategii. Zacznij od zidentyfikowania grupy docelowej, jej potrzeb i oczekiwań. Pomoże Ci to w konstruowaniu komunikatów w taki sposób, by trafiały do właściwych odbiorców i wywoływały pożądane reakcje.

Pamiętaj o odpowiedniej segmentacji odbiorców. W inny sposób zaangażujesz osoby z grupy "warm leads", które mają za sobą już punkty styku z marką, a w inny - osoby, które nigdy nie nawiązały interakcji z marką.

O ile w przypadku drugiej grupy lead nurturing warto rozpocząć od podstawowych działań contentowych, to osoby czy firmy, które już nawiązały interakcję z marką lub nawet skonwertowały, będą potrzebować zupełnie innych bodźców do wywołania powtórnych impulsów zakupowych czy zainteresowania usługą. Słowem - na taką grupę nie zadziałają praktyki, które zadziałały na nią za pierwszym razem.

Już wiesz, do kogo będziesz wysyłać komunikaty i jaki będą one mieć charakter? To do dzieła.

lead nurturing warto rozpocząć od podstawowych działań contentowych

Lead nurturing dzięki PushPushGo

PushPushGo - platforma do wysyłki powiadomień web push, pozwala na tagowanie subskrybentów, a w konsekwencji - wysyłanie spersonalizowanych komunikatów, które będą pojawiać się na ekranach ich komputerów i urządzeń mobilnych.

Segmentację możesz wdrażać manualnie lub automatycznie za pomocą selektorów tagujących, w module automation poprzez funkcję Tag lub przez edycję kodu HTML.

Dzięki temu możesz kierować odpowiednie komunikaty do różnych odbiorców w zależności od stopnia ich zaangażowania na podstawie akcji wykonanych na Twojej stronie.

Lead nurturing

Testuj całkowicie za darmo przez 30 dni

Testuję za darmo

Lead nurturing z web push - jak to działa?

Czym jest powiadomienie web push?

Powiadomienia web push to niewielkie okienka pojawiające się na ekranach desktopów i urządzeń mobilnych nawet wtedy, gdy użytkownik opuści już daną stronę, ale nadal surfuje w internecie. Za ich pośrednictwem możesz wysyłać zwięzłe komunikaty, których wskaźnik CTR może sięgać nawet 20%.

Aby użytkownik mógł je otrzymywać, wystarczy, że wyrazi na to zgodę podczas wizyty na Twojej stronie - jednym kliknięciem. Nie są potrzebne żadne dane osobowe ani ciasteczka.

1

Podczas pierwszej wizyty na stronie użytkownik za pomocą jednego kliknięcia wyraża zgodę na otrzymywanie powiadomień.

Następnie właściwie od razu możesz zacząć wysyłać wysyłać notyfikacje, informując o nowym contencie na blogu, aktualnych promocjach czy też przypominając o produktach pozostawionych w koszyku. Możliwości jest oczywiście o wiele więcej, a zarówno funkcjonalność, jak i wygląd powiadomienia, z łatwością dostosujesz do potrzeb, stylu i identyfikacji wizualnej Twojej marki.

2

Wspomniana już personalizacja polega na wysyłaniu powiadomień na podstawie zachowania użytkownika na stronie - mogą być to chociażby rekomendacje produktów usług na podstawie ostatnio oglądanych przez niego artykułów.

Jeżeli mowa o lead nurturingu, musisz pamiętać, by mieć regularny kontakt ze swoimi odbiorcami. Dostarczaj im jednak wyłącznie informacje, które mogą ich zainteresować i doprowadzić do konwersji.

3

Zwiększaj powracalność użytkowników

Bardzo użyteczną funkcją dostępną w PushPushGo jest wysyłanie notyfikacji po określonym czasie nieobecności danej osoby na stronie. W ten sposób możesz nawiązać interakcję z użytkownikami, którzy z różnych przyczyn przestali odwiedzać witrynę. W treści powiadomienia możesz zapytać o powód takiego stanu rzeczy - być może dzięki odpowiedniej obsłudze klienta dowiesz się, jak sprostać oczekiwaniom takich osób i zamienić “nie” w “tak”.

Mamy nadzieję, że lektura naszego tekstu pozwoliła Ci zrozumieć, co to jest lead nurturing oraz odkryć potencjał drzemiący w powiadomieniach web push. W razie jakichkolwiek pytań, zachęcamy do kontaktu - support@pushpushgo.com!

co to jest lead nurturing

Testuj całkowicie za darmo przez 30 dni

Testuję za darmo